Modersmål – Språk och medarbetare

Här kan du finna våra modersmålslärare

Sabrija Rexhaj
sabrija.rexhaj@skola.sundsvall.se
070-190 79 03

Aminet Haruye
aminet.haruye@skola.sundsvall.se
070-190 82 68

Siham Abdulaziz
siham.abdulaziz@skola.sundsvall.se
070-190 79 04

Hala Dib
hala.dib@skola.sundsvall.se
070-190 79 06

Lamiss Yosif
lamiss.yosif@skola.sundsvall.se
070-191 31 99

Thaaer Yassin
thaaer.yassin@skola.sundsvall.se
073-270 27 51

Amira Wahab Kadir
amira.wahab.kadir@skola.sundsvall.se
073-270 19 86

Rana Al-Tameemi
rana.al-tameemi@skola.sundsvall.se
072-257 25 30

Khalil Hadi
khalil.hadi@skola.sundsvall.se
070-191 72 56

Hassan Al-Bazarkan
hassan.abdelhadi.al-bazarkan@skola.sundsvall.se
070-191 62 04

Marwa Najm
marwa.najm@skola.sundsvall.se
072-147 45 20

Manal Alhourani
manal.alhourani@skola.sundsvall.se
073-275 15 65

Matthew Knafelc
matthew.knafelc@skola.sundsvall.se
060-19 84 30
070-190 79 11

Jonathan James
jonathan.y,james@skola.sundsvall.se
070-190 79 14

Jerome Falasca
jerome.falasca@skola.sundsvall.se
070-184 21 98

Anne Sager
anne.sager@skola.sundsvall.se
073-270 19 88

Sarah Ellrose
sarah.ellrose@skola.sundsvall.se
070-190 79 12

Georgina Fielding
georgina.fielding@skola.sundsvall.se
072-143 58 14

Seija Torvela
seija.torvela@skola.sundsvall.se
070-191 72 86

Susanna Anttonen
susanna.anttonen@skola.sundsvall.se
070-190 82 84

Kristinna Oikari
kristiina.oikari@skola.sundsvall.se
070-556 66 28

Anaclet Bangiricenge
anaclet.bangiricenge@skola.sundsvall.se
070-101 55 86

Hildegarde Charat
hildegarde.charat@skola.sundsvall.se
072-08 30 300

Åsa Maria Dahlin
asa.dahlin@skola.sundsvall.se
073-270 19 89

Alessandro Weigert
alessandro.weigert@skola.sundsvall.se
073-844 07 29

Linlin Wang
linlin.wang@skola.sundsvall.se
070-583 85 18

Xiaotong Granberg (Angie)
xiaotong.huang@skola.sundsvall.se
070-190 82 64

Anaclet Bangiricenge
anaclet.bangiricenge@skola.sundsvall.se
070-101 55 86

Fakhrieh Zarar Ibrahim
fakhrieh.zarar@skola.sundsvall.se
070-190 82 69

Azad Zarar Ibrahim
azad.zarar@skola.sundsvall.se
070-190 82 71

Midia Mohamed
midia.mohamed@skola.sundsvall.se
070-190 79 05

Kizhan Rahim
ramazan.kizhan.rahim@skola.sundsvall.se
070-190 82 77

Nirouz Abd-Talas
nirouz.abd.talas@skola.sundsvall.se
070-183 67 43

Mette Myklebust
mette.myklebust@skola.sundsvall.se
072-143 24 31

Maliheh Baniameri
maliheh.baniameri@skola.sundsvall.se
070-190 82 91

Zohreh Rabipoor
zohreh.rabipoor@skola.sundsvall.se
070-191 72 51

Masoud Jahan Nia
masoud.jahan.nia@skola.sundsvall.se
073-270 51 78

Ahmad Setoodeh
ahmad.setoodeh@skola.sundsvall.se
070-190 83 08

Bibi Mahnaz Nami
bibi.mahnaz.nami@skola.sundsvall.se
072-144 09 08

Neda Ganjehmarani
neda.z.ganjehmarani@skola.sundsvall.se
072-143 24 31

Mariola Wojtulewicz
mariola.wojtulewicz@skola.sundsvall.se
070-191 31 98

Monika Czaja
monika.czaja@skola.sundsvall.se
073-270 13 34

Dzeneta Rahimovic
dzeneta.rahimovic@skola.sundsvall.se
070-190 83 04

Pamela Rahimovic
pamela.rahimovic@skola.sundvsall.se
070-191 32 43

Cornelia Madi
cornelia.madi@skola.sundsvall.se
072-500 05 31

Tatiana Jamkova
tatiana.jamkova@skola.sundsvall.se
070-190 83 05

Vahidat Tepsaeva
vahidat.tepsaeva@skola.sundsvall.se
070-191 80 87

Anna Kotova
anna.kotova@skola.sundsvall.se
070-191 32 09

Fadumo Hassan
fadumo.hassan@skola.sundsvall.se
070-190 83 07

Fadumo Ahmed
fadumo.ahmed@skola.sundsvall.se
070-580 33 43

Abdullahi Nuur
abdullahi.nuur@skola.sundsvall.se
070-190 79 18

Abdo Ali Ahmed
abdo.ali.ahmed@skola.sundsvall.se
072-146 65 19

Mohamed Ahmed
mohamed.ahmed@skola.sundsvall.se
070-190 79 07

Mabel Jara Rojas
mabel.jara@skola.sundsvall.se
070-190 83 09

Beatriz Escobar Zuniga
beatriz.escobar@skola.sundsvall.se
070-190 83 11

Paola Llerena Rodriguez
Paola.rodriguez@skola.sundsvall.se
070-191 72 55

Joseph Nachor
joseph.nachor@skola.sundsvall.se
070-190 83 12

Vahidat Tepsaeva
vahidat.tepsaeva@skola.sundsvall.se
070-191 80 87

Arporn Aempadcha
arporn.aempadcha@skola.sundsvall.se
070-190 83 14

Jintana Sangkhaenprom
jintana.snagkhaenprom@skola.sundsvall.se
070-190 83 15

Thongkham Sriinnoi
thongkham.sriinnoi@skola.sundsvall.se
070-190 83 16

Robel Alem
robel.alem@skola.sundsvall.se
070-190 83 18

Temesgen Weldegebriel
temesgen.weldegebriel@skola.sundsvall.se
073-270 27 46

Senait Weldegebriel
senait.tewelde.weldegebriel@skola.sundsvall.se
070-101 45 76

Yonatan Woldeyesus
yonathan.woldeyesus@skola.sundsvall.se
070-550 91 66

Dilek Yücel
dilek.yucel@skola.sundsvall.se
070-190 83 13

Savas Ertas
savas.ertas@skola.sundsvall.se
070-191 72 52

Barbara Barth Bohlin
barbara.barth.bohlin@skola.sundsvall.se
070-190 83 20

Stephan Klumpp
stephan.klumpp@skola.sundsvall.se
072-085 08 88

Lázslo Kozma
laszlo.z.kozma@skola.sundsvall.se
070-190 79 08

 

Kontakt

Centrum för flerspråkigt lärande

060-19 84 61

Södra järnvägsgatan 39 A
852 85 Sundsvall

Anna Hammar Administrativ Samordnare

070-190 36 42, 060-19 84 78

Var sidan till hjälp?

  • Om du lämnar personuppgifter här kommer vi att behandla dessa enligt dataskyddsförordningen GDPR. Läs mer på sundsvall.se/personuppgifter. Det du skriver skickas direkt till den som uppdaterar sidan.