Modersmål – Språk och medarbetare

Här kan du finna våra modersmålslärare

Sabrija Rexhaj
sabrija.rexhaj@skola.sundsvall.se
070-190 79 03

Aminet Haruye
aminet.haruye@skola.sundsvall.se
070-190 82 68

Siham Abdulaziz
siham.abdulaziz@skola.sundsvall.se
070-190 79 04

Hala Dib
hala.dib@skola.sundsvall.se
070-190 79 06

Lamiss Yosif
lamiss.yosif@skola.sundsvall.se
070-191 31 99

Thaaer Yassin
thaaer.yassin@skola.sundsvall.se
073-270 27 51

Amira Wahab Kadir
amira.wahab.kadir@skola.sundsvall.se
073-270 19 86

Rana Al-Tameemi
rana.al-tameemi@skola.sundsvall.se
073-270 19 86

Khalil Hadi
khalil.hadi@skola.sundsvall.se
070-191 72 56

Hassan Al-Bazarkan
hassan.abdelhadi.al-bazarkan@skola.sundsvall.se
072-147 24 11

Marwa Najm
marwa.najm@skola.sundsvall.se
072-147 45 20

Arzu Hidayatova
arzu.hidayatova@skola.sundsvall.se
070-190 40 17

Marina Aktar
marina.aktar@skola.sundsvall.se
070-191 31 97

Matthew Knaflec
matthew.knaflec@skola.sundsvall.se
060-19 84 30
070-190 79 11

Jonathan James
jonathan.y,james@skola.sundsvall.se
070-190 79 14

Jerome Falasca
jerome.falasca@skola.sundsvall.se
070-184 21 98

Anne Sager
anne.sager@skola.sundsvall.se
073-270 19 88

Georginia Blomberg
georginia.blomberg@skola.sundsvall.se
070-190 79 13

Joy Brown
joy.brown@skola.sundsvall.se
070-191 62 04

Sarah Ellrose
sarah.ellrose@skola.sundsvall.se

Seija Torvela
seija.torvela@skola.sundsvall.se
070-191 72 86

Susanna Anttonen
susanna.anttonen@skola.sundsvall.se
070-190 82 84

Anaclet Bangiricenge
anaclet.bangiricenge@skola.sundsvall.se
070-101 55 86

Jules Kakala
jules.kakala.sai@skola.sundsvall.se
070-190 83 19

Åsa Maria Dahlin
asa.dahlin@skola.sundsvall.se
073-270 19 89

Alessandro Weigert
alessandro.weigert@skola.sundsvall.se

073-844 07 29

Anaclet Bangiricenge
anaclet.bangiricenge@skola.sundsvall.se
070-101 55 86

Fakhrieh Zarar Ibrahim
fakhrieh.zarar@skola.sundsvall.se
070-190 82 69

Azad Zarar Ibrahim
azad.zarar@skola.sundsvall.se
070-190 82 71

Midia Mohamed
midia.mohamed@skola.sundsvall.se
070-190 79 05

Dilsoz Hussein Abdullah
dilsoz.hussein@skola.sundsvall.se
070-190 82 77

Nirouz Abd-Talas
nirouz.abd.talas@skola.sundsvall.se
070-183 67 43

Jules Kakala
jules.kakala.sai@skola.sundsvall.se
070-190 83 19

Jules Kakala
jules.kakala.sai@skola.sundsvall.se
070-190 83 19

Naomi Moorlag
naomi.moorlag@skola.sundsvall.se
070-190 83 10

Nasrudin Mohamed
nasrudin.mohamed@skola.sundsvall.se
073-270 51 77

Maliheh Baniameri
maliheh.baniameri@skola.sundsvall.se
070-190 82 91

Zohreh Rabipoor
zohreh.rabipoor@skola.sundsvall.se
070-191 72 51

Masoud Jahan Nia
masoud.jahan.nia@skola.sundsvall.se
073-270 51 78

Maryam Babazadeh
maryam.babazadehsaraj@skola.sundsvall.se
070-190 82 63

Ahmad Setoodeh
ahmad.setoodeh@skola.sundsvall.se
070-190 83 08

Mariola Wojtulewicz
mariola.wojtulewicz@skola.sundsvall.se
070-191 31 98

Mateusz Slojewski
mateusz.slojewski@skola.sundsvall.se
072-031 45 48

Tatiana Jamkova
tatiana.jamkova@skola.sundsvall.se
070-190 83 05

Vahidat Tepsaeva
vahidat.tepsaeva@skola.sundsvall.se
070-191 80 87

Anna Kotova
anna.kotova@skola.sundsvall.se
070-191 32 09

Fadumo Hassan
fadumo.hassan@skola.sundsvall.se
070-190 83 07

Fadumo Ahmed
fadumo.ahmed@skola.sundsvall.se
070-580 33 43

Yusuf Mudey
yusuf.mudey@skola.sundsvall.se
070-190 83 06

Abdirisak Mohamed Farah
abdarisak.mohamed.farah@skola.sundsvall.se
070-190 11 76

Abdullahi Nuur
abdullahi.nuur@skola.sundsvall.se
070-190 79 18

Abdo Ali Ahmed
abdo.ali.ahmed@skola.sundsvall.se
072-146 65 19

Mohamed Ahmed Hussein
mohamed.ahmed@skola.sundsvall.se
070-190 79 07

Ubah Harbi
ubah.farah.harbi@skola.sundsvall.se
070-185 91 41

Mabel Jara Rojas
mabel.jara@skola.sundsvall.se
070-190 83 09

Beatriz Escobar Zuniga
beatriz.escobar@skola.sundsvall.se
070-190 83 11

Paola Llerena Rodriguez
Paola.rodriguez@skola.sundsvall.se
070-191 72 55

Joseph Nachor
joseph.nachor@skola.sundsvall.se
070-190 83 12

Vahidat Tepsaeva
vahidat.tepsaeva@skola.sundsvall.se
070-191 80 87

Arporn Aempadcha
arporn.aempadcha@skola.sundsvall.se
070-190 83 14

Jintana Sangkhaenprom
jintana.snagkhaenprom@skola.sundsvall.se
070-190 83 15

Thongkham Sriinnoi
thongkham.sriinnoi@skola.sundsvall.se
070-190 83 16

Tassanee Edström
tassanee.srichaiyoruk@skola.sundsvall.se
070-190 83 17

Araya Bäverstål
araya.baverstal@skola.sundsvall.se
070-191 72 84

Robel Alem
robel.alem@skola.sundsvall.se
070-190 83 18

Temesgen Weldegebriel
temesgen.weldegebriel@skola.sundsvall.se
073-270 27 46

Mussie Amare Gebremeskel
mussie.amare.gebremeskel@skola.sundsvall.se
073-270 27 50

Gülcüm Uyar
gulcum.uyar@skola.sundsvall.se
070-191 72 52

Dilek Yücel
dilek.yucel@skola.sundsvall.se
070-190 83 13

Lázslo Kozma
laszlo.z.kozma@skola.sundsvall.se
070-190 79 08

Barbara Barth Bohlin
barbara.barth.bohlin@skola.sundsvall.se
070-190 83 20

 

Martina Lundberg Tillförordnad chef, CFL

070-180 73 26, 060-19 84 39
martina.lundberg@sundsvall.se

Niclas Östlund Biträdande chef CFL

060-19 84 62, 072-141 27 70
niclas.ostlund@sundsvall.se

Kontakt

Centrum för flerspråkigt lärande

060-19 84 61

Södra järnvägsgatan 39 A
852 85 Sundsvall

Var sidan till hjälp?

  • Det du skriver skickas direkt till den som uppdaterar sidan. Lämna din e-postadress så att vi kan återkoppla till dig.